Odwiedziło nas 290247 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - MIĘDZYNARODOWE WYKOPALISKA W RĘKAWCZYNIE - SIERPIEŃ 2016

Międzynarodowe wykopaliska w Rękawczynie Sierpień 2016

 

     17 sierpnia 2016 r. uczniowie ZSP w Słowikowie wyruszyli na niesamowitą lekcję historii do Rękawczyna, zobaczyli prawdziwą pracę archeologów, gdzie pracuje ponad 40-osobowa grupa studentów z Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi. Obóz organizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Polska-Wschód. Wśród młodych archeologów - studentów z Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi, po raz pierwszy są antropolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Obozowicze nocują  w ZSP w Słowikowie prowadzone przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ,,RAZEM" oraz w Sali Wiejskiej w Słowikowie.

 

     W miejscu, gdzie odbywają się wykopaliska, na polu w Rękawczynie, do 17 wieku istniał kościół. Jednak po reformacji obiekt opuszczono. Kościół się zawalił. Dotąd nikt nie przebadał tego stanowiska archeologicznego. Efekty dotychczasowych prac są interesujące. Uczestnicy obozu znaleźli m.in. kulę armatnią, monety i ceramikę sprzed kilku tysięcy lat. Prace trwają bez względu na pogodę i zakończy je Międzynarodowa Konferencja Archeologiczna w kościele w Linówcu, 18 sierpnia.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".