Odwiedziło nas 290449 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W TRZEMESZNIE

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Trzemesznie


     W poniedziałek 10 października 2016r. uczniowie ZSP w Słowikowie prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "RAZEM" w Słowikowie, udali się na wycieczkę do Trzemeszna zorganizowaną przez panią Agnieszkę Hartwich -  bibliotekarkę w celu poznania funkcjonowania instytucji Poczty i Biblioteki Miejskiej. Uczniowie mogli zobaczyć jak funkcjonują poszczególne instytucje, porozmawiać z osobami tam pracującymi i zadawać pytania, na które chętnie wszyscy odpowiadali.

    Głównym celem wyjazdu były odwiedziny Biblioteki Miejskiej. Dla uczniów klasy I była to pierwsza wizyta w bibliotece miejskiej. Uczniowie zwiedzili placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło uczniom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Uczniowie starszych klasy IV-VI mogli nauczyć się jak korzystać z biblioteki w sposób elektroniczny. Żegnając się z paniami z biblioteki dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".