Odwiedziło nas 224097 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE NA UCZNIA


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

I

PASOWANIE NA UCZNIA

 

13 października 2016r.

13 października 2016r. o godz. 11.30, w Sali Wiejskiej w Słowikowie odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszaków na uczniów oraz apel z okazji Dnia Nauczyciela. Klasa pierwsza pod opieką wychowawcy pani Iwony Szczepańskiej wystąpiła razem ze starszymi kolegami z klasy VI i zaprezentowała bardzo udany program artystyczny. Dzieci złożyły ślubowanie w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz całej społeczności szkolnej. Tradycyjnie otrzymały wiele prezentów i życzeń. W tym roku pasowane zostały następujące uczennice: Jagoda Błaszczyk, Marta Bigoszewska, Katarzyna Gruszczyńska i Nikola Kostyszyn.

Kolejnym punktem uroczystości był apel z okazji Dnia Nauczyciela, podczas którego zaprezentowała się klasa II w recytacji wierszyków i życzeń pod opieką nauczycieli: Marii Czech i Anny Szmańdy. Występy uczniów uatrakcyjnił zespół flażoletowy, który wykonał trzy utwory z akompaniamentem instrumentów. Po raz pierwszy w tym roku flażoleciści wystąpili w specjalnie uszytych strojach. Po zakończonym programie artystycznym głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Przybylska i zaproszeni goście w osobach: Sołtys Słowikowa pani Bernardyna Rzyska i Ks. Kanonik Jerzy Mostowski z życzeniami dla pierwszoklasistów i nauczycieli z okazji ich święta. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dyplomy uznania za wkład pracy na rzecz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowikowie. Miłym akcentem tej uroczystości był słodki poczęstunek od rodziców i dzieci z wychowawcą.

Maria Czech

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".