Odwiedziło nas 296148 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - DZIEŃ JANA PAWŁA II

 Dnia 24.10.16r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowikowie uczciliśmy osobę św. Jana Pawła II poprzez montaż słowno-muzyczny pt.: „Jak paciorki różańca”. Uroczystość ta przedstawiła historię różańca jako umiłowaną modlitwę naszego papieża. Wydarzenia historii przeplatane utworami muzycznymi, które wykonał zespół flażoletowy w piękny sposób, przedstawiły najważniejsze treści dotyczące modlitwy na różańcu. Opiekę nad zespołem flażoletowym pełniły p. Maria Czech i p. Anna Szmańda. Treści historii różańca przygotowała katechetka p. Renta Szumera, która była główną pomysłodawczynią tegorocznych obchodów „Dnia Jana Pawła II, w Słowikowie.
    Tego dnia ogłoszono wyniki konkursu na ,,Najciekawszy Różaniec”. Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas I - IV Szkoły Podstawowej w Słowikowie. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z kawy, muszelek, koralików, nakrętek, masy solnej cukierków, śrubek itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureata...
W wyniku obrad jury wybrano:
1.    Miejsce – Adam Kowalski kl.II
2.    Miejsce – Łukasz Witkowski kl.V
3.    Miejsce – Łukasz Czwójdak kl.II
Wyróżnieni: Kornelia Witkowska kl.II i Gracjan Małek kl.V

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".