Odwiedziło nas 291427 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - AKADEMIA HARCERSKA

W dniu 10.11.16 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Słowikowie prowadzonym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Razem odbyła się akademia z okazji nadania drużynie harcerskiej prowadzonej obecnie przez p. Renatę Szumerę oraz Malgorzatę Przybylska Kaminską, bohatera - Danuty Siedzikówny. Uczniowie wybrali INKE jako swojego bohatera w wyniku wcześniejszych wyborów. Od rana tego dnia odbył a się projekcja filmu "INKA" dzięki czemu dzieci miały okazję zapoznać się z historią bohaterki, która jako niespełna 18 letnia sanitariuszka AK została niesłusznie skazana na śmierć w 28 sierpnia 1946 roku. Po projekcji harcerze ZSP w Słowikowie odegrali również bardzo wzruszające ostatnie chwile życia Danuty, przy udziale pięknie wykonanych pieśni patriotycznych wykonanych przez zespół flażoletowy prowadzony przez Panią Marie Czech, Pani dyrektor Elżbieta Przybylska nadała drużynie harcerskiej imię Danuty Siedzikowny.

Wszyscy uczniowie ZSP otrzymali również flagę ufundowaną przez Radę Rodziców, aby mogli dumnie uczcić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Taka lekcja historii na długo pozostanie wszystkim w pamięci, tym bardziej iż została zwieńczona słodkim poczęstunkiem- rogalami świętomarcinskimi.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".