Odwiedziło nas 292347 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - DZIEŃ ZDROWIA

DZIEŃ ZDROWIA – 7.04.2017 r.

   Obchody Światowego Dnia Zdrowia w tym roku w naszej szkole obyły się  pod hasłem ,,Depresja. Porozmawiajmy o niej”. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Słupcy co roku przesyła wytyczne do wszystkich szkół znajdujących się w powiecie i zachęca do brania udziału w obchodach. Tegoroczny temat depresji był dość trudny, ale nie bez efektów. Na początku uczniowie wszystkich klas pod kierunkiem wychowawców obejrzeli dwa filmiki wprowadzające w temat. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna, z której dowiedzieli się wiele o tej chorobie. Później odbyła się pogadanka na temat depresji. W ostatniej części Dnia Zdrowia uczniowie wykonali plakaty pt. ,,Co wiem o depresji”, które zawieszono w klasach.

      Mamy nadzieję, że odtąd uczniowie wiele wiedzą o depresji, jej przyczynach i możliwych konsekwencjach oraz o tym, jaka jest lub może być dostępna pomoc w celu zapobiegania depresji lub leczenia chorujących na nią osób. Myślimy, że będą wiedzieli, gdzie szukać pomocy, a rodziny, przyjaciele i znajomi osób zmagających się z depresją będą w stanie zapewnić im wsparcie.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".