Odwiedziło nas 291402 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - MISTERIUM WIELKANOCNE

Misterium Wielkanocne

      12 kwietnia 2017r już po raz drugi w ZSP w Słowikowie odbyło się w każdej klasie ,,Śniadanie Wielkanocne’’. Uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnie przyrządzonych śniadań, aby muc podzielić się przysłowiowym jajeczkiem. Następnie każdy z uczniów, który tego dnia przyniósł do szkoły koszyczek uczestniczył w poszukiwaniu i zbieraniu czekoladowych jajeczek, które były ukryte wokół terenu szkoły przez zaprzyjaźnionego Zajączka Wielkanocnego ;) Mistrzem w szukaniu okazał się Tomasz Smarzyk z klasy VI.

   Po poszukiwaniach jajeczek o godzinie 12:00 w Sali Wiejskiej odbyło się Misterium Wielkanocne, które było przybliżeniem wydarzeń związanych z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, wzbudzenie szacunku wobec wiary i religii katolickiej, pobudzenie do aktywności twórczej w zakresie uczestnictwa w uroczystościach religijnych oraz wskazanie na wartości duchowe obchodzonych Świąt.

   Piękną inscenizacje przygotowała pani Renata Szumera wraz z uczniami oraz chórkiem szkolnym flażolecistów, którym opiekunem jest pani Maria Czech.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".