Odwiedziło nas 291936 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - POMAGANIE JEST FAJNE

 

„Pomaganie jest fajne”

    W marcu  2017 r. po raz pierwszy, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słowikowie, zgłosiło chęć do udziału w akcji „Pomaganie jest fajne”. Grupa przedszkolna wraz z harcerzami  nawiązała współpracę ze Schroniskiem dla zwierząt w Katarzynowie. W ramach kampanii zostały zrealizowane zajęcia tematyczne, mające na celu wyrabianie w dzieciach wrażliwości na potrzeby czworonogów. Przeprowadzono także charytatywną akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska, pod hasłem: „Kup karmę zwierzakowi!”. W akcji wzięły udział wszystkie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

     Dzięki ofiarności rodziców, udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia i smakołyków dla psów ,łącznie 93kg! Wszyscy byliśmy zadowoleni z efektów akcji. W ramach przeprowadzonej kampanii została zorganizowana wycieczka. Grupa harcerska wraz z przedszkolakami i opiekunami  pojechały do schroniska w Katarzynowie. Głównym celem było dostarczenie zebranej karmy oraz zwiedzenie schroniska. W dalszym ciągu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowikowie chce realizować edukację humanitarną, przygotowującą dzieci do właściwego kontaktu ze światem przyrody.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".