Odwiedziło nas 296156 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W KAMIEŃCU - PARAFIA PW. ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO 28.05.2017

Występ Zespołu Flażoletowego

podczas Uroczystej Komunii Św.

w Kościele Parafialnym w Kamieńcu

 

 

Wniedzielę 28 maja 2017r. o godz.11.30 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowikowie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem” uświetnili grą na flażoletach i śpiewem mszę św. podczasktórej dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą.

Na wejście zaśpiewali „Matkę”, znaną pieśń o Matce Bożej, następnie wykonali trzy utwory z towarzyszeniem flażoletów i akompaniamentu muzycznego: „Miłość Twa”, „Boża radość, jak rzeka” i „Kiedyś o Jezu”. Na zakończenie mszy odśpiewali „Oto jest dzień”, który podkreślił charakter tego dnia.

 Zespól Flażoletowy gościł także w swych szeregach starsze koleżanki z sąsiednich szkół, które wspólnie śpiewały wszystkie utwory religijne. Wyrazy podziękowania Zespół otrzymał od Rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii Św. wraz ze słodkimi upominkami i „aniołkiem” symbolizującym to wydarzenie.

Opiekę nad dziećmi sprawowały: Renata Szumera, Maria Czech i Anna Szmańda– dziękując wszystkim, którzy pomogli zorganizować wyjazd na uroczystość pierwszokomunijną w pięknej świątyni kamienieckiej.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".