Odwiedziło nas 291663 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - BIWAK PRZEDSZKOLAKÓW ZE SŁOWIKOWA

Biwak Przedszkolaków ze Słowikowa

Od kilku dni przedszkolaki uczęszczające na zajęcia dodatkowe, były bardzo podekscytowane faktem, że spędzą noc w przedszkolu. Podczas zorganizowanego biwaku w dniach 14-15.06.2017r.  mogły przeżyć prawdziwą piracką przygodę. Biwak ten zorganizowany był na podsumowanie całorocznych zajęć dodatkowych, które prowadzi Pani Renata Goińska i Pani Joanna Miśkiewicz.Dzieci chętnie i licznie uczęszczały na zajęcia.

Czekało na nich wiele atrakcji związanych z poszukiwaniem ukrytego skarbu. Ale, żeby tam dotrzeć  musiały zmierzyć się z zadaniami, które zostawił im Pirat Pstryk. Zadania do wykonania to  między innymi wykonanie czapki i opaski pirackiej,  odszukanie klucza pasującego do skrzyni oraz nazbieranie drewna na ognisko. Wszystkie wskazówki i zadania ukryte były w listach i mapach pozostawionych przez tegoż pirata  Kapitana Pstryka. Największą atrakcją okazał statek Piracki który był ostatnim punktem poszukiwań. Nie obyło się bez wspólnych zabaw z chustą animacyjną i tańców przy muzyce szantach dziecięcych. Po tak wyczerpujących poszukiwaniach i zabawach mogliśmy zregenerować siły przy ognisku zajadając się pysznymi kiełbaskami i ciastem upieczonym przez mamę Oli Sobkowiak (Pani Marysiu bardzo dziękujemy J). Po ognisku przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Młodzi Piraci wykazali się dużą odwagą spędzenia nocy bez mamy i taty w murach przedszkola. Brawo jesteście bardzo dzielni! Następny dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki  i pirackiego śniadania. Następnie odbywały się gry i zabawy według własnego pomysłu. Na drugie śniadanie Paweł z pomocą Pani Renaty przygotował pyszne naleśniki i koktajl truskawkowy.

Na zakończenie Pirackiej przygody dzieci otrzymały Certyfikaty Super Pirata i lody.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".