Odwiedziło nas 291625 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - BIWAK ZUCHÓW I HARCERZY

Biwak Zuchowo Harcerski

Dnia 5 i 6 lipca 2017r. odbył się biwak Zuchowo – Harcerski dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słowikowie.

5 lipca o godzinie 9:00, przed szkołą w Słowikowie zameldowało się 20 uczestników biwaku, gdzie zakwaterowali się w namiocie przed szkołą. Tego dnia dzieci wyruszyły do Gniezna na seans filmowy ,, Gru,DruMinionki”. Gdy wróciły i zjadły obiad wyruszyły do Rękawczyna na wyprawę rowerową i podchody. Wieczorem w parku przygotowały z opiekunami ognisko i wieczorny seans filmowy na dworze. Po godzinie 23:30 dzieci poszły do namiotu spać, a co godzinę grupki 2 i 3 osobowe sprawowały wartę, zmieniając się, pilnowali flagi aż do godziny 7:30. Następnego dnia po porannej gimnastyce i śniadaniu wyruszyli na kolejną wyprawę rowerową do Kamieńca nad jezioro i na boisko Orlik. Gdy wróciły do Słowikowa czekała na nich niespodzianka, którą przygotowali Strażacy ze Słowikowa.

Pan Henryk Ogrodowicz opowiedział uczniom jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka oraz pokazał jaki sprzęt wykorzystują do gaszenia pożaru, gdy w okolicy brakuje naturalnego zbiornika wodnego.  Wielką atrakcją okazał się pokaz pompy wodnej, zbiornika na wodę czyli tz.,,basen”, rozwijanie węża strażackiego no i oczywiście lanie wody. Na zakończenie strażacy przygotowali dla uczestników biwaku ognisko za które SERDECZNIE DZIĘKUJEMY J. Opiekunkami biwaku były nauczycielki ZSP w Słowikowie Pani Renata Szumera, Małgorzata Kamińska i Anna Szmańda.

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".