Odwiedziło nas 296150 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - 20-21 WRZESIEŃ - WYCIECZKA DO BISKUPINA

Przygoda z historią!

W minionym tygodniu, w dniach 20 i 21 września, uczniowie naszej szkoły  wraz z podopiecznymi ŚDS, mieli okazję uczestniczyć w XXIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań z historią, byli wojownicy i ich bogowie.

W trakcie naszego pobytu w Biskupinie mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotwanych dla zwiedzających. Nasza koleżanka Joanna Bigoszewska wraz z kolegami Jakubem Gruszczyńskim, Kacprem Weirzbickim oraz Szymonem Nowakiem, miała okazję zagrać na scenie plenrowego teatru, w przedstawieniu pt. „Mit o wojnie Asów z Wanami”. Była to opowieść o konflikcie jaki powstał pomiędzy bogami Wikingów.

Spośród bardzo licznych atrakcji, jedną z najbardziej interesujących i zabawnych, była dla nas inscenizacja walk wojów wczesnośredniowiecznych. W trakcie bitwy mieliśmy okazję zapoznać się z uzbrojeniem, taktyką walki oraz wierzeniami dawnych wojowników, którzy to wykazali się również ogromnym poczuciem humoru, prezentując niestandardowe zachowania na polu walki J

Wielu emocji dostarczyła nam bitwa rozegrana na jeziorze, pomiędzy załogami dwóch zrekonstruowanych łodzi. W pamięci zapadł nam dzwięk bębnów, które dopingowały załogi do walki i nadawały tempo ich działaniom.

Ponadto, zobaczyliśmy i poczuliśmy na własnej skórze, w jak niełatwych warunkach żyli i funkcjonowali nasi przodkowiewe w czasach wczesnosedniowiecznych.

Festyn jest jedną z największy imprez historycznych w Europie Środkowej, a jego hasłem przewodnim jest zdanie: "weź zabytek do ręki, stwórz jego kopię i poczuj historię". Dużą frajdę sprawiło nam wzięcie udziału w tym widowisku i poczucie, że to my sami jesteśmy w satnie stać się przez moment historykami, archeologami, odkrywcami!

 

 

wikińskie.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".