Odwiedziło nas 291641 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - ODWIEDZINY PANA DZIELNICOWEGO

Odwiedziny Pana Dzielnicowego

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Orchowie odwiedził szkołę w Słowikowie , gdzie przekazał zestawy odblaskowe zakupione przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Orchowie. Przekazanie odblasków poprzedziła specjalna prelekcja o bezpiecznym zachowaniu w domu, podczas zabaw i na drodze.

Dzielnicowy sierż.szt. Ireneusz Bobrowski szczególny nacisk położył na bezpieczne zachowania pieszych na drodze. Zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, szczególnie teraz jesienią, gdy szybko zapada zmrok. Pieszy poruszający się po zmroku bez żadnych elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości ok. 20 metrów. Jeżeli pieszy używa odblasków, wówczas jest zauważalny z odległości ok. 150 metrów. Dzięki temu kierowca może wcześniej zauważyć osobę i znacznie szybciej zareagować, zwolnić i ominąć.Funkcjonariusz podkreślał, że niewielki odblaskowy element przyczepiony do odzieży wierzchniej może zapobiec tragedii.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".