Odwiedziło nas 291643 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Koncert Flażoletowy - Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę: 18.03.2018r. o godz. 12.45 uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słowikowie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem” wystąpili na „Kiermaszu Wielkanocnym” w Domu Strażaka i Kultury w Orchowie.

  Zaproszenie przyjął Zespół Flażoletowy oraz finaliści „Konkursu piosenki po angielsku”. Po uroczystym otwarciu kiermaszu przez przewodniczącą KGW „KANWA” p. Stanisławę Kryszak i przedstawieniu przybyłych gości oraz wystawców wystąpił Zespół Flażoletowy z prezentacją utworów o treści ludowej min. „Zielony mosteczek”, „W murowanej piwnicy”, „Kurczątka”, „Sarna” i wiele innych. Następnie zaprezentowali się soliści, duety i zespół z piosenkami po angielsku, które zdobyły czołowe miejsca na „IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki po Angielsku w Słowikowie”.

  Uczniowie naszej szkoły mieli także okazję podziwiać wyroby i rękodzieło członkiń Kół Gospodyń należących do naszej Gminy oraz uczestników ŚDS w Słowikowie, Lucynowie i DPS w Skubarczewie. Oprócz stroików były także tradycyjne potrawy wielkanocne, które wyglądały i smakowały wspaniale.    Koncert flażoletowy i występy finalistów spotkały się z aplauzem widowni i zebrały duże brawa. Kiermasz był bardzo bogaty w doznania estetyczne i kulinarne. To wiosenne preludium Świąt Wielkanocnych, które zbliżają się do nas wielkimi krokami…

   Bardzo dziękujemy za pomoc pani dyrektor Elżbiecie Przybylskiej, panu Henrykowi Ogrodowiczowi - właścicielowi samochodu przewozowego a przede wszystkim niezawodnym Rodzicom za dowiezienie dzieci na koncert instrumentalny i występy finalistów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".