Odwiedziło nas 291439 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - I EGZAMIN W ŻYCIU TRZECIOKLASISTÓW

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów

„EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ”


   26 kwietnia 20118r. o godzinie 9.00 uczniowie klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słowikowie przystąpili do pisania testu. Wszyscy przybyli do szkoły ubrani odświętnie, galowo, ale z przysłowiową „duszą” na ramieniu, dlatego pierwszym punktem spotkania było obejrzenie filmu terapeutycznego, aby zniwelować niepokój wywołany egzaminem.  Bratek – bohater filmu pomógł uczniom odpędzić nagromadzony stres i w dużo lepszym nastroju przystąpić do sprawdzianu. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz części dodatkowej – przyrody.  Na rozwiązanie każdego testu dzieci miały po 45 minut. Najpierw uczniowie pisali test z języka polskiego pt. „Pierwszy lot” z wykorzystaniem fragmentu książki E. Zubrzyckiej „Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!”. Następnie była przerwa 15 minutowa, w której dzieci mogły wypić sok zakupiony przez rodziców w sklepiku szkolnym i zjeść małą kanapkę. Po tej pauzie trzecioklasiści ponownie przystąpili do pisania testu, tym razem z matematyki i przyrody. Sprawdzian zakończył się o godzinie 11.00. Uffff…..koniec egzaminu !!! Rozemocjonowane dzieci głośno wymieniały spostrzeżenia na temat rozwiązywanych zadań. Porównywały wyniki i sposoby podejścia do stawianych problemów. Po 2 godz. intensywnego wysiłku umysłowego uczniowie byli już mocno zmęczeni i chętnie przystąpili do realizacji dalszego toku dnia. Jednak najpierw pobiegły na upragnioną przerwę. ????

W teście brało udział 13 – ro uczniów z klasy III. Teraz najmłodsi uczestnicy Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty – będą czekać niecierpliwie na wyniki, które otrzymają w nadchodzącym miesiącu.

 

Wychowawca: Maria Czech

Nauczyciel wspomagający: Anna Szmańda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".