Odwiedziło nas 291434 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

    27 kwietnia 2018r. uczniowie klas III-VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowikowie, w towarzystwie piątki podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, wybrali się na całodniową wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Był to wyjazd zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemii.

Uczestnicy wycieczki zaczęli zwiedzanie od otrzymania hełmów ochronnych i zjazdu windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s, co pozostawiło im niezapomniane wrażenia. Podczas zwiedzania podziemnych korytarzy zostali zapoznani z historią powstania złóż kłodawskich, zwiedzili kaplicę św. Kingi (opiekunki górników solnych), a także mieli okazję zobaczyć jedyne w Europie pokłady soli różowej oraz maszyny używane w podziemnym górnictwie. Każdy uczeń mógł zabrać ze sobą z kopalni bryłkę soli na pamiątkę. Na koniec zwiedzania wszyscy otrzymali 1kg soli kamiennej oraz dokonali zakupu pamiątek w sklepiku.

W drodze powrotnej do domu uczestnicy odwiedzili McDonald’s przy Galerii ,,Ferio” w Starym Mieście. Wycieczka była bardzo udana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".