Odwiedziło nas 291945 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Wycieczka do Poznania

 

    Dnia 30 września 2018r uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Rodzina to podstawa” uczestniczyli w wycieczce do Poznania.

Pierwszym punktem naszej  podróży było Muzeum Rogala, które mieści się w starej kamienicy, z okien której podziwiać mogliśmy Poznański Ratusz-w całej okazałości. Podczas spotkania z rozgadanymi mistrzami wypieków, poznaliśmy składniki jakie są potrzebne do tych słodkości oraz wszystkie etapy wypiekania rogali świętomarcińskich, które są tradycyjnym przysmakiem listopadowych dni.

Najwspanialsze w całym spotkaniu było to, że własnoręcznie owe rogale wyrabialiśmy, wałkowaliśmy, dzieliliśmy, zawijaliśmy, a potem z apetytem zajadaliśmy.

W międzyczasie uczyliśmy się gwary poznańskiej i wiemy już co to są ,,giry” i ,,pazury” oraz kto to jest ,,szczun” i ,,mela”  poznaliśmy, również  legendę o powstaniu rogali świętomarcińskich.

 Każdy uczestnik spotkania otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.

 

    Drugim punktem i głównym celem naszego wyjazdu było udanie się na stadion przy Bułgarskiej na mecz ligowy KKS Lech Poznań – MKS Miedź Legnica

Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w takim wydarzeniu. Ogólne wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Z dużym entuzjazmem kibicowaliśmy naszym faworytom , cieszyliśmy się z kolejnych bramek oraz z zainteresowaniem obserwowaliśmy oprawę  jaką stwarzali kibice zasiadający na trybunach. Uczniowie mogli naocznie przekonać się że kibicowanie może być przyjemne i bezpieczne.

Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu.

Wyjazd na mecz organizowany był po raz pierwszy ale mamy nadzieję  ze nie ostatni ;-)

Ogólnie był to bardzo miło i radośnie  spędzony dzień i wieczór.

 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".