Odwiedziło nas 290278 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - ,,Tysiąc powodów by czytać" - Świętowanie i wielka radość z wygranej. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA CENNE GŁOSY :)

    Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowikowie wzięli udział w trzeciej edycji akcji „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanej przez firmę Empik. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu zachęcającego rówieśników do czytania książek. Taki właśnie plakat wykonali uczniowie naszej szkoły. Podczas zajęć świetlicowych dzieci zastanawiały się dlaczego czytają książki. Odpowiedzi było wiele, wśród nich były takie, które bawiły jak i te, które wzruszały. Kolejnym etapem pracy było zilustrowanie swoich pomysłów. Na plakacie znalazło się m.in. uczę się nowych słów, odkrywam wiedzę, staję się kimś naprawdę wyjątkowym, poznaję bajki, przestaję się bać, dobrze się bawię. Wszystkie te powody dla, których nasi uczniowie czytają książki zastały wkomponowane w plakat promujący czytelnictwo pod hasłem „Ja mam tysiąc powodów by czytać a Ty??. Był to pierwszy etap konkursu – dla nas bardzo przyjemny i prosty, nie to co kolejny etap…. Teraz o naszym zwycięstwie decydowali uczniowie, nauczyciele, rodzice i miłośnicy naszej szkoły. Wszyscy ci, którzy posiadali pocztę e-mailową mogli przyczynić się do naszego zwycięstwa. Wystarczyło, codziennie oddawać głos na naszą prace konkursową. W naszej kategorii, czyli do 120 uczniów, konkurs wygrywało zaledwie 5 szkół z największą liczbą głosów. Walka była zacięta, każdy chciał wypełnić swoje biblioteki książkami. Dzień 25 październik był dla nas bardzo szczęśliwy. Tego dnia została opublikowana lista zwycięzców. Wśród 400 szkół podstawowych nasza szkoła znalazła się na podium. W trwającym 3 tygodniowym głosowaniu nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele i miłośnicy szkoły oddali 24 528 głosów. To dzięki nim zwyciężyliśmy i już w lutym wypełnimy naszą bibliotekę nowymi, samodzielnie wybranymi książkami. Nie byłoby to możliwe bez Państwa pomocy. I dlatego dziękujemy za wszystkie tak cenne głosy. W ramach podziękowania pani dyrektor mgr inż. Elżbieta Przybylska zaprosiła wszystkich uczniów na słodki poczęstunek w postaci okolicznościowego tortu. W tym dniu zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie, które w ramach podziękowania otrzymają wszyscy zaangażowani.

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".