Odwiedziło nas 291634 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Wspólne świętowanie setnych urodzin Niepodległej

 

   W ramach obchodów rocznicowych stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, w Szkole Podstawowej w Słowikowie odbyła się patriotyczna uroczystość. Wzięli w niej udział zaproszeni uczniowie z Niepublicznej  Szkoły Postawowej w Bielsku. Dzieci z tejże szkoły, przedstawili swój program artystycznym, w którym ukazali rys historyczny wydarzeń, które doprowadziły naród polski do dnia 11 litopada 1918r. Ta interesująca lekcja historii wzbogacona była utworami muzycznymi, w wykonaniu szkolnego chóru z Bielska. 

 

    Natomiast młodzi aktorzy ze Słowikowa, poprzez pantomime, przedstawili rzeczywistość wojenną widzianą oczami dzieci-harcerzy. Całości towarzyszył zespół flażoletowych składający się z uczniów szkoły w Słowkowie. 

Wśród zaproszonych gości, którzy wraz z uczniami uczcili Narodowe Święto Niepodległość, byli: Jacek Misztal, Wójt Gminy Orchowo, ksiądz kanonik Jerzy Mostowski, proboszcz parafii w Kamieńcu, Barbara Gutkowska, dyrektor szkoły w Bielski oraz Bernadetta Rzyska sołtys Słowikowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".