Odwiedziło nas 291629 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Koncert Flażoletowy na 100 lecie Niepodległości !!! Uroczyste spotkanie 9 listopada 2018r.

 

   W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowikowie uczniowie i podopieczni ŚDS uczcili Dzień Niepodległości w sposób szczególny i uroczysty. Zgromadzono się licznie na Sali Wiejskiej i punktualnie o godz. 11.11 odśpiewano Hymn Polski z towarzyszeniem muzyki góralskiej. Na początku koncertu wszyscy obejrzeli film pt. „Kawałek historii Polski”.

  Następnie Zespół Flażoletowy zaprezentował pieśni wojskowe i piosenki współczesne o treści patriotycznej. Najstarsi uczniowie zapowiadali utwory, prezentując krótkie informacje dotyczące okoliczności ich powstania oraz autora. Podczas gry na flażoletach i wspólnego śpiewu można było zobaczyć prezentację zdjęć z okresu walk o niepodległość oraz portrety ułanów, legionistów i słynnych Polaków.

   Wspólnie zaśpiewano utwory: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Białe róże”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Pierwszą Kadrowa”, „Niepodległa, niepokorna” i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Kolejnym punktem spotkania było obejrzenie filmu o Świętym Marcinie. Potem na scenę wkroczyli najmłodsi uczniowie – z klasy „0” i zaśpiewali pięknie utwór pt. „Co to jest niepodległość?”. Program artystyczny zakończyli tancerze z klasy I w układzie tanecznym z flagami. Tradycyjnie, jak co roku wszyscy zostali poczęstowani rogalami, które upiekły mamy naszych uczniów.

 Były przepyszne!!!

Organizatorzy: Dyrektor ZSP w Słowikowie Elżbieta Przybylska,

Rada Rodziców

Maria Czech, Justyna Kubalewska,

 Renata Szumera, Renata Goińska i Agnieszka Kotońska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".