Odwiedziło nas 292337 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Pieśni wojskowe i legionowe w wykonaniu Zespołu Flażoletowego ze Słowikowa w Kościele, w Orchowie

     100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie z ZSP w Słowikowie uczcili dając koncert patriotyczny w Kościele Parafialnym pw Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie Górnym.
     11 listopada o godz. 8.15 wierni przybywający ma mszę św. mogli posłuchać pieśni wojskowych i patriotycznych wykonanych przez uczestników szkolnego Zespołu Flażoletowego ze Słowikowa. W ten świąteczny dzień przybyło do świątyni 25 uczniów z nauczycielami i rodzicami, którzy spontanicznie uczestniczą we wszystkich wyjazdach swoich młodych muzyków.

   Zespół zaprezentował utwory: „Idzie żołnierz borem, lasem”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza Kadrowa”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Pierwsza Brygada”, „Marsylianka Wielkopolska” „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” a na zakończenie mszy wszyscy zaśpiewali „Rotę”.

    Po mszy odbyło się poświęcenie głazu upamiętniającego 100  - lecie Niepodległej, Wolnej Polski. Delegacje Władz Samorządowych, Parafian Orchowskich, uczniów Szkoły w Orchowie, Harcerzy ze Słowikowa i Strażaków z Orchowa złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Pracownicy Urzędu Gminy w Orchowie przygotowali stoisko z flagami, balonikami i rogalikami.

 

Organizatorzy: Dyrektor ZSP Słowikowo,

Rodzice Flażolecistów i Harcerzy,

 Maria Czech, Renata Szumera i Dorota Schillak- bus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".