Odwiedziło nas 290274 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Wygraliśmy w Ogólnopolskim Konkursie Empiku

No i stało się!!! 09.01.2019 r. (środa) do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słowikowie zawitał pięknie oklejony samochód z 1000 książek, które wygraliśmy w Ogólnopolskim Konkursie Empiku "Tysiąc powodów by czytać".

Wśród 400 szkół podstawowych nasza szkoła znalazła się na podium. W trwającym 3 tygodniowym głosowaniu nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele i miłośnicy szkoły oddali 24 528 głosów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy dorzucili przynajmniej jedną cegiełkę, bo każda z nich przybliżała nas do wygranej. Dzięki naszemu wspólnemu sukcesowi dzieci mają nowe książki, a Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słowikowie został rozsławiony i wypromowany nie tylko w naszym regionie. Jak się okazało jesteśmy jedyną szkołą z województwa Wielkopolskiego, która otrzymała 1000 książek – tym bardziej cieszymy się z sukcesu.

Przekazanie książek odbyło się w atmosferze euforii i ekscytacji. Uczniowie wraz z nauczycielami w przepięknych przebraniach z różnych postaci z książek (Smerfy, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, Mikołajek, Opowieść Wigilijna, Czerwony Kapturek, Hobbit, Piotruś Pan, Lokomotywa, Doktor Dolittle i jego zwierzęta itp.) z niecierpliwością wyczekiwali na tak wspaniały prezent. Po wypakowaniu wielu kartonów z książkami cała szkoła w radosnym nastroju przemaszerowała na salę gimnastyczną do świetlicy wiejskiej. Tam odbyła się cześć oficjalna – nasza Pani dyrektor Królowa Elżbieta Przybylska przywitała aktorów – Redaktora Książeczkę, Kropkę i Przecinka. Wręczyła im list gratulacyjny wraz z pamiątkowym zdjęciem naszych uczniów. Nie zabrakło również  miłych słów z podziękowaniami i gratulacjami od przedstawicieli Empiku. Uroczystość zakończyło przedstawienie teatralne w wykonaniu klasy V pt. „Życie to bajka”. Mali aktorzy pokazali gościom jak ważne dla nich są książki.

 

 


  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".