Odwiedziło nas 292248 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - 41 Edycja Konfrontacji Teatrów Dziecięcych

15 marca klasa V wraz z wychowawcą Magdaleną Pęczkowską i opiekunem Justyną Kubalewską, wzięła udział w  41 edycji Konfrontacji Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie wyobraźni” w Kłodawie.  Do konkursu zgłosiło się aż 8 grup teatralnych. Nasi artyści występowali jako szóści:

  1. Teatr „Szpilka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku
  2. Teatr „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej im. 

Unii Europejskiej w Trąbczynie

  1. Teatr „Zajączki” z Prywatnego Przedszkola Bajkolandia w Koninie
  2. Teatr „Gumisie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Miejskiego Domu Kultury w Słupcy
  3. Teatr „APROPO” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu
  1. Teatr „Piątkowe słowiki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowikowie
  2. Teatr „Psia Kość – Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Miejskiego Domu Kultury w Słupcy
  3. Teatr „Fantazjana” ze Szkoły Podstawowej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie

Pierwsza grupa teatralna zaprezentowała teatr cieni – „Jak to z niepodległością w Turku było”, kolejne grupy teatralne stawiały na humorystyczny akcent przedstawień m.in. pojawiła się Pchła Szachrajka, Myszki, Kopciuszek i Pinokio w butach. 

Nasi uczniowie z klasy Vprzygotowali pantomimę o podróży do świata bajek pt. „Życie to bajka”. Całe przedstawienie teatralne miało zachęcić widza do spędzania czasu wolnego przy książkach. Nasi aktorzy przekonywali, że życie codzienne nie powinno zamykać się tylko na pracy, powinniśmy umieć odpoczywać i cieszyć się nawet z najdrobniejszych rzeczy np. z czytania bajek swoim dzieciom. 

Uczniowie przed występem „trochę” się denerwowali, ale na scenie stres zniknął i zagrali najlepiej jak potrafili. Konkurencja była na wysokim poziomie. Rywalizujące z nami grupy teatralne miały wieloletni staż i doświadczenie. My „Piątkowe słowiki” dopiero raczkujemy i poznajemy sztukę teatru….

Po obejrzeniu wszystkich przedstawien teatralnych, wszyscy uczestnicy spotkania udali się na kreatywne warsztaty z „Parkatoniki” (to teatralno-plastyczne warsztaty, które przygotowała łódzka Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki „ależ Gustawie!”). Parkatoniki to mobilne skrzynki teatralne na kształt miniaturowej sceny pudełkowej. Nasi uczniowie w tym dniu również stworzyli swoje parka toniki, które z radością zabrali ze sobą do domu.

O godzinie 17 nastąpiło ogłoszenie wyników. Mimo, że nasza szkoła otrzymała tylko dyplom uczestnictwa to uczniowie byli zachwyceni i szczęśliwi, że mogli „na żywo” obejrzeć, wejść i poczuć prawdziwą scenę, nagłośnienie i oświetlenie. Scena zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Zwłaszcza jak zaczęła odsuwać się kurtyna – aż ciarki po skórze przechodziły….. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".