Odwiedziło nas 291619 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Czytanie Tolkiena w Słowikowie

   25 marca 2019r. zorganizowaliśmy w naszej szkole:

 „Światowy Dzień Czytania Tolkiena” przyłączając się do większości polskich i zagranicznych szkół. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). 

    Uczniowie klasy VII i VIII przejęli rolę prowadzących zajęcia i czytali wybrane fragmenty „Władcy Pierścienia” i „Hobbita” w niższych klasach oraz Przedszkolu. Następnie zadawali pytania do zaprezentowanego tekstu a po trafnej odpowiedzi wręczali dzieciom słodką nagrodę. Można było też porównać tekst literacki z filmem, ponieważ wyświetlono krótki fragment: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” – „Niezwykła podróż” w reżyserii Petera Jacksona.

   Kolejnym zadaniem tego dnia było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej dzieł literackich Tolkiena. Niektórzy uczniowie wykonali prace przestrzenne, inni ilustracje lub komiksy. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki z wybranym cytatem z dzieł Tolkiena.

   Fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona byli tego dnia w siódmym niebie. Miejmy nadzieję, że ich grono od dziś zasilą uczniowie naszej szkoły.

 

Inicjatorkami tego wydarzenia były panie z Biblioteki Szkolnej – Agnieszka Kotońska i Maria Czech

 


                                           

                                                                     

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".