Odwiedziło nas 290438 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - PRZEGLĄD UTWORÓW FLAŻOLETOWYCH

31 marca 2019r. w godz. 16 - 18.00 na Sali Wiejskiej w Słowikowie odbył się I Szkolny Przegląd Utworów Flażoletowych. Uczniowie wykonywali na flażoletach przygotowane przez siebie utwory, głównie o tematyce wiosennej. Na spotkanie przybyli licznie flażoleciści wraz z rodzicami, których zaproszono w podróż muzyczną pt. „Śladami wiosny”. Program spotkania był podzielony na części.

  Najpierw zaprezentowali się uczniowie najmłodsi z klas: 1-3, którzy mają jeszcze krótki staż muzyczny, ale wielki zapał i widoczne umiejętności instrumentalno-muzyczne.

  Następnie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Na salę wniesiono muffinki i wietrzniki z kremem oraz sernik. Inspiracją do pieczenia ciast był obchodzony 30 marca na świecie: „Dzień Muffinka”, słynnej babeczki, która pochodzi z Anglii. Dla dorosłych ustawiono kącik kawowo – herbaciany, a dla uczniów był przygotowany tzw. „szwedzki stół”, na którym znalazły się wspomniane smakołyki. W tym samym czasie wyświetlano zdjęcia z koncertów Koła Flażoletowego.

  W III części spotkania zaprezentowali się starsi uczniowie z klas: 4-8 w utworach o różnorodnej tematyce: od piosenek wiosennych, przez wojskowe i tańce średniowieczne. Wszystkim uczniom wręczono symboliczne upominki za uczestnictwo w „Przeglądzie Utworów Flażoletowych” oraz aktywny udział w zajęciach muzycznych i licznych koncertach. Opiekun Koła Flażoletowego – Maria Czech podziękowała wszystkim za liczne przybycie i spędzenie niedzielnego popołudnia w muzycznej i rodzinnej atmosferze. Natomiast Pani dyrektor Elżbieta Przybylska podziękowała nauczycielom za organizację Przeglądu Flażoletowego a rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania. Tym miłym akcentem zakończył się I Przegląd Utworów Flażoletowych w Słowikowie.

Organizatorzy:

 Maria Czech – opiekun Koła Flażoletowego

 Nauczyciele:

Renata Szumera, Justyna Kubalewska i Paweł Pilarski

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".