Odwiedziło nas 291408 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Wycieczka do Palmiarni i Starego ZOO w Poznaniu

04.04.2019r. uczniowie klasy VI, wraz z wychowawczynią Pauliną Wojciechowską oraz panią dyrektor Elżbietą Przybylską, wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Była to wyprawa podczas, której uczniowie nie tylko zdobyli wiele nowych wiadomości nt. roślinności i zwierząt w różnych strefach klimatycznych, ale przede wszystkim posiedli wiele umiejętności praktycznych.

Młodzież biorąca udział  w wycieczce miała wyznaczone zadania do zrealizowania w trakcie wyprawy. Pierwsze zadanie polegało na zanotowaniu niezbędnych danych, na podstawie których można myło obliczyć prędkość samochodów osobowych oraz pociągu na wyznaczonej trasie.

W związku z tym, że była to podróż pociągiem, kolejne zadanie polegało na samodzielnym kupnie biletu na pociąg z Trzemeszna do Poznania i spowrotem. Kolejny bilet – tramwajowy uczniowie musieli kupić w poznaniu.

Podczas wizyty w palmiarni pani przewodnik zapoznała uczestników wycieczki z wieloma istotnymi informacjami i ciekawostkami. Następnie wszyscy pieszo udali się do Starego Zoo. Dzieci wspaniale poradzili sobie z tym wyzwaniem, wykazując się niezwykłą pomysłowością i zaradnością – skorzystali z nawigacji w telefonie komórkowym.

Wycieczkę zakończył posiłek zjedzony w McDonald’s ma dworcu kolejowym w Poznaniu. Uczniowie mieli także wyznaczony czas na zwiedzanie centrum handlowego. O wyznaczonej godzinie wszyscy punktualnie stawili się w umówionym miejscu.

Ostatnie zadanie polegało na odnalezieniu na tablicy z rozkładem jady pociągów pociągu powrotnego, sprawdzeniu godziny odjazdu oraz peronu i zaprowadzeniu opiekunów na odpowiedni peron.

Wycieczka była udana. Mam nadzieję, że teraz wszyscy uczniowie klasy VI potrafią kupić i skasować bilety oraz odnaleźć się na dworcu kolejowym a ponadto znają roślinność i zwierzęta żyjące w różnych strefach klimatycznych.

Organizator

Paulina Wojciechowska

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".