Odwiedziło nas 290444 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Zajęcia pozalekcyjne - ZAGRAJMY RAZEM

   Już za nami kolejne, piątkowe spotkanie przy grach planszowych „Zagrajmy Razem”. Tego dnia 12.04.2019r. dzieci z klas I-III tworzyli własną grę planszową „Słomkowy labirynt”. Swoja pracę rozpoczęły od przejścia toru instruktora – znajdowały się na nim różne ślepe zaułki. Następnie uczestnicy planowali swoje labirynty. Każdy miał do dyspozycji karton, kolorowe kartki, słomki, pisaki i taśmę dwustronną. Planowane toru dla toczącej się kulki nie było takie proste. Dzieci musiały wykazać się sprytem i logicznym myśleniem. Zabawa w tworzenie własnych labiryntów, uczestnikom bardzo się spodobała. Kolejnym etapem było przejście wszystkich labiryntów w jak najkrótszym czasie. Wtedy to dopiero była zabawa  radość z wykonanej pracy.

    Podczas popołudniowego spotkania ze starszymi uczestnikami rozegraliśmy trzy rundy „planszowe”. Spotkanie rozpoczęliśmy od wcześniej poznanej gry „Colt Ekspres” – przenieśliśmy się na dziki zachód i zapragnęliśmy się wzbogacić. Następnie przeszliśmy do gry logicznej i strategicznej  „Scotland Yard” – tutaj zamieniliśmy się w detektywów i poszukiwaliśmy skorumpowanego agenta X. Zakończyliśmy prostą grą logiczną.

  Już teraz zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkania przy grach planszowych pod hasłem „Zagrajmy Razem”, które odbędzie się 10 .05.2019r. i 7.06.2019r.

 

Justyna Kubalewska

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".