Odwiedziło nas 291421 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - Dzień Matki w Orchowie

   23 maja 2019r. zostaliśmy zaproszeni na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki w Orchowie. Nasi uczniowie wystąpili dla uczestników Klubów Seniora ze Słupcy, Powidza, Skubarczewa, Orchowa, Mogilna i Gniezna. Przybyli także goście specjalni, sponsorzy oraz przedstawiciele lokalnej prasy.

     Zespół Flażoletowy pod kierunkiem Marii Czech zaprezentował umiejętności wokalno-instrumentalne. Zebranym seniorom i gościom uczniowie zagrali na flażoletach utwory ludowe i związane z Dniem Matki oraz tańce średniowieczne. Najstarsi uczniowie z klasy 7 i 8-ej zagrali partie solowe na flażoletach, co przykuło uwagę słuchaczy. Koło Flażoletowe, które liczy 36 osób z klas: 1-8 wykonało bardzo dynamicznie takie utwory jak: Danse de I’Ours, Ai vist lo lop, Kankan, W murowanej piwnicy, A tamtej strony jeziora, Zielony mosteczek, Ja mam tylko jeden świat i Życzymy, życzymy”.

     Dużą uwagę zwrócił także zespół taneczny prowadzony przez panie: Agnieszkę Kotońską i Justynę Kubalewską a składający się z dwóch grup: młodszej i starszej. Uczniowie z klas: 1-3 zaprezentowali taniec z białymi flagami: „Grace to Grace” oraz układ do piosenki szwedzkiego zespołu „Abba” pt.: „Chiquitta”. Natomiast starsza grupa dziewcząt z klasy 5 -tej wykonała taniec do piosenki: „Can’t Stop the Feeling!” amerykańskiego piosenkarza Justina Timberlake’a, napisanej przez niego do filmu animowanego „Trolle”.

   Program artystyczny w wykonaniu uczniów ze szkoły w Słowikowie bardzo się wszystkim podobał a świadczyły o tym gromkie i długie brawa oraz wiele miłych i ciepłych słów otrzymanych od organizatorów i gości po występie. Uczniowie zostali obdarowani słodyczami oraz zaproszeni na kolejne spotkania????

 

Opiekunowie: Maria Czech,

Agnieszka Kotońska,

 Justyna Kubalewska oraz Renata Szumera i Paweł Pilarski

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".