Odwiedziło nas 290262 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - ANGIELSKI DZIEŃ

WIZYTA STUDENTÓW Z BRADFORD W SZKOLE, DZIEŃ ANGIELSKI W SŁOWIKOWIE.

 

15 maja 2015r. gościliśmy w naszej placówce studentów Uniwersytetu w Bradford, (Wielka Brytania), którzy po zwiedzeniu Poznania, Gniezna, Biskupina trafili do Słowikowa.

Po zwiedzeniu szkoły i jej otoczenia młodzi ludziezaproszeni zostali na zajęcia języka angielskiego w klasie IV, podczas których dokonali prezentacji swego kraju w rodzinnym języku. Zadaniem dzieci było odgadnięcie skąd pochodzi dana osoba. Udało się tylko odgadnąć przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec i Anglii. Największe trudności były z rozpoznaniem Brazylijki, Holenderek i Norwega.

Goście z wielkim zainteresowaniem oglądali zajęcia w poszczególnych klasopracowniach, poznali zasady funkcjonowania w Środowiskowego Domu Samopomocy, tym bardziej, że są słuchaczami kierunku studiów o „Prawach człowieka” i „Pokoju na świecie”.

Na zakończenie trafili na boisko, gdzie urządzili rozgrywki i zabawy z klasą „0” w piłkę siatkową i frisbee.

Ten dzień w szkole był pod hasłem „Dzień angielski”, ponieważ oprócz wizyty obcokrajowców odbyły się także eliminacje do międzyszkolnego konkursu piosenki w języku angielskim.

 Pobyt w Polsce goście z Bradford urozmaicili sobie żeglowaniem po jeziorze powidzkim i odpoczynkiem na ternie gospodarstwa agroturystycznego w Słowikowie Marii i Macieja Czech. Ostatnim punktem pobytu w kraju nad Wisłą było zwiedzenie Gdańska i Orłowa z pięknym molo oraz nadmorskim klifem.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".