Odwiedziło nas 291921 użytkowników
AktualnościInformacje o stowarzyszeniuGaleriaMateriały do pobraniaKontakt
Galeria

Galeria zdjęć - WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO


Dnia 12.06 – 17.06. 2015r odbyła się wycieczka do zakopanego dzieci szkolnych oraz podopiecznych ŚDS i dzieci z innych szkół.

Sześciodniową wycieczkę do Zakopanego rozpoczęła się wczesnym rankiem spotkaniem wszystkich uczestników wyjazdu na terenie szkoły. Przejazd do naszego miejsca pobytu odbywał się autokarem o wysokim standardzie - wyposażonym w klimatyzację, telewizję oraz WC.

Zaraz po przyjeździe na miejsce wszyscy zostali zakwaterowani w stylowym pensjonacie, w którym współczesność łączy się z tradycyjną góralską architekturą. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, TV, dostęp do internetu, drewniane meble z litej sosny.

Ośrodek zapewni nam całodzienne wyżywienie w postaci śniadań (8.00) orazobiadokolacji (17.00). Serwowana była tylko tradycyjna domowa kuchnia bazująca na naturalnych wyrobach miejscowych producentów.

W planie wycieczki uwzględnione był i zrealizowane:

- Spływ Dunajcem, którybył najlepszym sposobem na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Wrażenia z flisackiej tratwy są niezapomniane. Dają możliwość niezwykłego spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą, co czyni spływ Dunajcem jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Dunajec wije się i kluczy pomiędzy stromymi skałami. Widoki roztaczające się wokół, zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku.

- Krupówki są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. Zaczynają się na skrzyżowaniu z Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe. Są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego. W połowie ulicy Krupówki rozciąga się widok na Giewont.

 - Park TATRZAŃSKI to jedyne w Polsce góry o charakterze alpejskim, jedyne w Polsce miejsce gdzie żyją kozice i świstaki. Żaden z polskich parków narodowych ani regionów geograficznych nie posiada też tak swoistej flory. Dla ok. 200 gatunków roślin naczyniowych Tatry są jedynym miejscem występowania w Polsce. Konieczność ochrony tego unikatowego miejsca zaczęła dojrzewać już pod koniec XIX wieku.

- Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, która jest jednym z najstarszych zakładów górniczych Europy. Od XIII w. do 1772 wspólnie z Kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład Żupy krakowskiej. W 1976 kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. W 1978 wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. W 1989 Kopalnia Soli „Wieliczka” poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, z której została skreślona w 1998 r. Od 1994, to także pomnik historii Polski. 30 czerwca 1996 zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża. Dla kopalni charakterystyczna jest sieć podziemnych korytarzy z 2 tysiącami komór oraz Groty kryształowe. Istniejące szyby górnicze:SzybRegis z XIV w., Szyb Daniłowicza z XVII w., Szyb św. Kingi z XIX w., Szyb Górsko z XVII w. (zasypany, pozostał zabytkowy budynek i wieża szybowa).

 - Częstochowa ( w ostatnim dniu podczas drogi powrotnej) Częstochowa jest miastem powstałym w średniowieczu. Na przestrzeni wieków w mieście zostały zbudowane liczne budowle, mające obecnie charakter zabytków i atrakcji turystycznych. Do najważniejszych należą zabytkowe kamienice oraz sam układ urbanistyczny historycznych centrów Starej i Nowej Częstochowy oraz łączącej je Alei Najświętszej Maryi Panny. Największym i najczęściej odwiedzanym z częstochowskich zabytków jest zespół klasztorny na Jasnej Górze, a turystyka związana z klasztorem to głównie ruch pielgrzymkowy.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".